Rounded Rectangle: Program Inovasi Sekolah Untuk Memantapkan 3K

Tong-Tong Kitar Semula
Baja Kompos
Gotong Royong Perdana
Lanskap Sekolah
Kesedaran Alam Sekitar
7K

Program-Program Kebersihan
Budaya Kelas Bersih
Cantik, Menarik dan Tertarik (Kebersihan Bilik-Bilik Khas)
Bersih, Harum dan Selesa (Kebersihan Bilik Rehat)
Bersih dan Lancar (Perparitan)
Sedap Mata Memandang (Persekitaran Sekolah)

Program-Program Keselamatan
Program Keselamatan Diri Pelajar
Tatacara Memasuki Perkarangan Sekolah
Laluan Pejalan Kaki
Laluan di Lorong-Lorong Sekolah
Label Keselamatan
Panduan Keselamatan
Pelan Keselamatan
Latihan Kebakaran (Firedrill)
Ceramah dan Latihan Menggunakan Pemadam Api

Program-Program Kesihatan
Bilik Kesihatan
Sudut-Sudut Kesihatan
Ceramah HIV /AIDS
Minggu Penyusuan Susu Ibu
Ceramah Denggi dan Penyakit Malaria

Program-Program Khas Sekolah Menangani 3K
	Merit Demerit
	Reward Shoppe (Ganjaran atas merit yang diperolehi oleh pelajar)
	Pakatan Pintar (Kerjasama dengan pihak berkuasa tempatan dan Jawatankuasa Kampung)
	Objektif :
	a.	Kerjasama dengan pihak berkuasa tempatan dan pemimpin untuk menangani masalah 		ponteng dan masalah sosial pelajar.
	b.	Mendapatkan laporan daripada pihak sekolah dan pihak luar berkaitan masalah sosial 		pelajar
	c.	Sebagai forum perbincangan  dan permuafakatan antara sekolah dan pihak luar 			berhubung masalah pelajar.
	Aktiviti:
	1.Operasi Bersepadu
	2.Lawatan ke penjara
	3.Rawatan Ketagihan Rokok
	4.Ujian Urin
	5.Seminar Hidup Sihat dan Penyediaan Modul
	6.Rondaan Polis
4. 	Jalinan Muhibbah (Kerjasama dengan penduduk kampong di sekitar kawasan sekolah)
	Pendidikan Alam Sekitar
5.	Zon Bebas Sampah
6.	Kompaun Amal
7.	Exit Conference
	Pemantauan terhadap kemajuan perlaksanaan program panitia dan Pemantauan penggunaan 	peruntukan PCG matapelajaran.  Pemantauan dilaksanakan antara Pengetua dan Ketua Panitia
	Evolusi
		Pen. Kanan Pentadbiran – Ketua Bidang
		Ketua Bidang – Ketua Panitia
8.	Line Management
	Pemantauan di peringkat pentadbiran mengenai program-program sekolah secara holistik.
9.	Projek Bumi Hijau
10.	Salun Mahligai Seri (Matapelajaran Vokasional)



JAWATANKUASA 3K SMKDPM

Program-Program 7K

 

Kebersihan, Kesihatan, Keselamatan, Kebajikan, Keharmonian, Keceriaan dan Kelestarian

HAL EHWAL MURID

 

Jawatankuasa Induk 3K

 

 

 

 

 

 

Pengerusi

:

Nurani Fauziah Derin

 

 

 

 

Timbalan Pengerusi

:

Naimah Binti Hj Din

 

 

 

 

Setiausaha Khas

:

Yap Pih Thau

 

 

 

 

Ahli-ahli :

 

 

 

 

 

 

Semua Penolong Kanan

 

 

 

 

Ketua Warden Asrama

:

Ah Chin bin Liew Kim Fook

 

 

Ketua Guru Kaunseling

:

Mohd. Fadley bin Fauzi

 

 

 

 

 

 Ketua Guru Disiplin

 

Liew Su Tsin

 

 

 

 

Guru Penyelaras Unit Kebersihan

:

Dorina Anak Dagol

 

 

Guru Penyelaras Unit Kesihatan

:

Masni Akbar

 

 

Guru Penyelaras Unit Keselamatan    (Murid)

:

Khairul Zamel Mohd. Kamel

 

 

Guru Penyelaras Unit Keselamatan (Sekolah)

:

Medi Marau

 

 

AJK Murid

:

Presiden MPP/Ketua Pengawas

 

 

AJK PIBG

:

Hamdan Suarah

 

 

Ahli Masyarakat sekitar

:

JKKK Kampung Gunsing

 

 

 

 

 

:

JKKK Kampung Hungab

 

 

 

 

 

:

JKKK Kampung Terawi

 

 

 

 

 

:

JKKK kampung Tunoh

 

 

 

 

 

:

JKKK Kampung Sukod

 

 

 

 

 

:

JKKK Kampung Mahandoi

 

 

 

 

 

:

Wakil Majlis Daerah Penampang

 

 

 

 

 

:

Pegawai Kesihatan

 

 

 

 

 

:

Pegawai Bomba

 

 

 

 

 

:

Pegawai Perhubungan Polis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jawatankuasa Unit Kebersihan

 

 

 

 

 

 

Penasihat

:

Nurani Fauziah Derin

 

 

 

 

Pengerusi

:

Naimah Binti Hj Din

 

 

 

 

Naib Pengerusi

:

Yap Pih Thau

 

 

 

 

Setiausaha Khas

:

Dorina Anak Dagol

 

 

 

 

Ahli-ahli :

 

 

 

 

 

 

Urusetia keceriaan bilik-bilik darjah

:

Connie Laurenco Marlag

 

 

 

 

 

:

Mine @ Minnie Suiking

 

 

 

 

 

:

Dorina Anak Dagol

 

 

 

 

 

:

Siow May Peng

 

 

 

 

Urusetia dewan

:

Lim Hong Chu dan Flora Jaimun

 

 

 

 

Urusetia Bilik-bilik Khas

:

Ketua Zon 5S

 

 

 

 

Urusetia perparitan dan kawasan sekitar

:

Suhailah Satneh

 

 

 

 

Urusetia bilik rehat

:

Aileen Beh Chik Heang

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jawatankuasa Unit Kesihatan

 

 

 

 

 

 

Penasihat

:

Nurani Fauziah Derin

 

 

 

 

Pengerusi

:

Naimah Binti Hj Din

 

 

 

 

Naib Pengerusi

:

Yap Pih Thau

 

 

 

 

Setiausaha Khas

:

Masni Akbar

 

 

 

 

Ahli-ahli:

 

 

 

 

 

 

Urusetia kesihatan

:

Masni Akbar

 

 

 

 

 

:

Dy. Norhidayaty Bt. Mohd. Talib

 

 

 

 

S/U  Khas Kafetaria Sekolah

:

Athirah Hasinah binti Abdul Halim

 

 

 

 

 

:

Susana Tai

 

 

 

 

Penyelia Dewan Makan

:

Salmiah binti Abdul Rahim

 

 

 

 

AJK Pelajar

:

Ketua Pertolongan Cemas

 

 

 

 

 

 

Exco Kesihatan dan Kebajikan (MPP)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jawatankuasa Unit Keselamatan

 

 

 

 

 

 

Penasihat

:

Nurani Fauziah Derin

 

 

 

 

Pengerusi

:

Naimah Binti Hj Din

 

 

 

 

Naib Pengerusi

:

Yap Pih Thau

 

 

 

 

S/U Khas Keselamatan

:

Khairul Zamel Bin Kamel

 

 

 

 

Pen. Setiausaha Khas

:

Ambrose Moringking

 

 

 

 

Urusetia Pengurusan Aktiviti Murid

:

Nik Abdul Rahman bin Mohd. Nor

 

 

 

 

Urusetia Krisis dan Bencana

:

Andrew Aristotle Chan

 

 

 

 

Urusetia Pengurusan Disiplin Asrama

:

Jesson Hintanau

 

 

 

 

Urusetia Pengurusan Sosial

:

Azman Bin Abidin

 

 

 

 

 

:

Zawani Mamat

 

 

 

 

Urusetia Pengurusan Risiko

:

Karen Milin

 

 

 

 

 

:

Boniface Edwin Amir

 

 

 

 

Urusetia Keharmonian

:

Leong Lei Ling

 

 

 

 

 

:

Suriyana Binti Jilit

 

 

 

 

Guru RIMUP

:

Guru MPP ( Sabaria/Irene/Norulhuda)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S/U Khas Pembangunan /Infrastruktur

:

Artina Ariff (sekolah)

 

 

 

 

 

:

Azman Bin Abidin (asrama)

 

 

 

 

 

:

Adzman Abdulah (sekolah)

 

 

 

 

Urusetia Pengurusan keselamatan & Infrastruktur

:

Magendren A/L Raman (Bangunan Baru)

 

 

 

 

:

Danny Daniel (KH, Kantin, Pendidikan Khas)

 

 

 

 

:

Poji Ajamain (Bangunan Lama)

 

 

 

 

:

Jumaisie binti Kauhihin (Makmal Bangunan Lama)

 

 

 

 

:

Sazali Nukah (Makmal bangunan baru)

 

 

 

 

:

Salehan Timin (Landskap)