PRESTASI AKTIVITI KO-KURIKULUM SM STELLA MARIS 1989 - 2000

TAHUN 1989

Hoki

Pertandingan Hoki MSSD Kota Kinabalu (Pasukan A : Naib Johan)

Pertandingan Hoki MSSB PB/S (Pasukan A : Johan)

Bola Tampar

Pertandingan Bola Tampar MSSD K K (Pasukan B : Naib  Johan)

TAHUN 1990

Bola Tampar 

  Pertandingan Bola Tampar MSSD Kota Kinabalu (Pasukan B : Johan)

TAHUN 1991

Bola Tampar 

Pertandingan Bola Tampar MSSD Kota Kinabalu (Pasukan A : Naib Johan, Pasukan B : Johan)

           Pasukan Bola Tampar MSSB PB/S (Pasukan A : Naib Johan, Pasukan B Naib Johan).

           Hoki              

 Pertandingan Hoki MSSD Kota Kinabalu (Pasukan A : Johan)

              Koir                

 Pertandingan Koir antara sekolah-sekolah Kota Kinabalu (Tempat Ketiga)

Pertandingan  Bakat di Dewan La Salle (Johan - Kategori solo melalui  Caroline Simon).

TAHUN 1992

             Renang         

 Pertandingan Renang Peringkat MSSD Kota Kinabalu - Cik Shirley Clement telah

memperoleh kejayaan besar dengan mendapat 20 pingat (I Perak  9 Gangsa).

TAHUN 1993

         Olahraga       

 10 orang pelajar mewakili sekolah ke Kejohanan MSSD Kota Kinabalu

                    (Pasukan sekolah telah berjaya memungut 15 pingat: 15 emas, 7 perak dan 3 gangsa)

       Kuiz Perdana 

 Kuiz Perdana Zon A Kota Kinabalu (Tempat Ketiga).

TAHUN 1994

01ahraga 

Aernie Edward

a) MSS Sabah (Perempuan A) telah memecahkan rekod acara 100M, 200M

dan 400M. (Emas untuk ketiga-tiga acara)

Lompat Jauh (Pingat Perak)

b) MSS Malaysia (Perempuan A - 200M - Pecah rekod) - Pingat Perak.

Kejohanan MSSD Kota Kinabalu

Pasukan sekolah memungut 24 pingat (SMSM Naib Johan Keseluruhan)

Bola Keranjang 

Pertandingan Bola Keranjang Antara Sekolah-sekolah Kota Kinabalu (Johan)

Bola Jaring

 Pertandingan Bola Jaring Zon Kota Kinabalu (Pasukan B : Johan)

Badminton 

Kejohanan Badminton Antara Sekolah-sekolah Kota Kinabalu (Pasukan B Johan)

Badminton TIALA SPRITZER" umur bawah 16 tahun (Naib Johan)

PBSM 

Pertandingan Pertolongan Cemas di Keningau oleh ahli-ahli PBSM (Tempat Ketiga).

TAHUN 1995

Renang 

Shirley Clement mewakili sekolah:

a) MSSD Kota Kinabalu (I Emas, 3 Perak dan 6 Gangsa)

b) MSSS Sabah (I Perak dan I Gangsa)

Seni Lukis 

Eileen Tai memenangi hadiah "Karya Pilihan" dalam Karya Pilihan Tahunan

Negeri Sabah - Lukisan (Tempat Pertama).

Wong Kui Fhar memenangi hadiah "Karya Terpilih (Lukisan) dalam Karya

Pilihan Tahunan Negeri Sabah (Tempat Ketiga).

Karate-do 

Nure Wong menyertai acara "Kumite" dalam Pertandingan Karate Peringkat

Antarabangsa di Melaka pada 6. 08. 1995 (Tempat Ketiga).

TAHUN 1996

Sukan Memanah

 Ivy Chong Pau Yiak (Perempuan A)

a) MSSD Kota Kinabalu 4 x 400M (Emas)

b) Memanah : SUKMA VI, Kuantan - 40M - Girls Individual (Gangsa)

Team - Girls Junior (Gangsa)

Renang 

Shirley Clement Makulim

a) Kejohanan Renang MSSD Kota Kinabalu (7 Pingat : I Emas dan 6 Perak)

b) Kejohanan Renang MSS - Sabah (7 Pingat : I Perak dan 6 Gangsa)

Gimnastik 

Nicolota Sanseh telah mengambil bahagian dalam - Klasifikasi Little

Gymnast - Peralatan Tali (Pingat Perak).

Bola Baling 

MSSD Kota Kinabalu (Pasukan A Tempat Ketiga)

MSSD Kota Kinabalu (Pasukan B Johan)

Bola Jaring 

MSSD Kota Kinabalu/MSSB PB/S (Pasukan A : Naib Johan, Pasukan B:Johan).

MSS Sabah (Pasukan A : Naib Johan).

Hoki 

MSSD Kota Kinabalu bawah 18 tahun (Ketiga).

Badminton

 MSSD Kota Kinabalu Tertutup - Christin Yong (Johan).

Catur

 Evelyn Leong - MSSD Kota Kinabalu, PB/S, Peringkat Negeri Sabah (Johan).

Karate-do 

Nure Wong telah menyertai beberapa kejohanan Karate:

a) State-Wide Karate Championship (Kumite bawah 16 tahun) - Emas

b) State-Wide Senior Karate Championship (Karate bawah 53kg) - Gangsa.

c) National Junior Karate Championship di Seremban, Negeri Sembilan;

acara Kumite bawah 16 tahun (Emas).

acara Team Kumite (Emas).

d) National Senior Karate Championship di Penang;

acara Kumite bawah 53 kg (Gangsa).

acara Team Kumite (Emas).

Chua Boon Fui menyertai beberapa acara dalam kejohanan Karate;

a) Shotokan Karate Cup (Sabah);

Kumite 40 - 44 kg (Gangsa)

Kumite open (Gangsa)

b) Shotokan Karate (Brunei);

Individual Kata 13 0 15 years (Emas)

Kumite open

TAHUN 1997

01ahraga 

Di Kejohanan olahraga MSSD, K.K., pasukan sekolah berjaya memungut 5

pingat emas, 4 perak dan 3 gangsa (Johan Keseluruhan Perempuan B)

Bola Jaring

 Kejohanan Bola Jaring MSSD, Kota Kinabalu (Pasukan B : Tempat Ketiga)

Bola Baling 

Kejohanan Bola Baling MSSD, Kota Kinabalu (Johan)

Kejohanan Bola Baling MSSB, PB/S (Johan)

Gimnastik 

Nicolita Sanseh - Grade 2 (Clubs, Rob, Ribbon, Ball Hoop, Freehand, All Around (Emas).

Catur 

Evelyn Leong mengambil bahagian dalam;

a) Kejohanan Catur MSSD, Kota Kinabalu (Johan)

b) Kejohanan Catur MSSB, PB/S (Johan)

c) Kejohanan Catur MSS - Sabah (Johan)

Seni Lukis 

Pertandingan melukis bagi Sekolah Menengah Rendah Peringkat Sabah.

a) Cecelia Boklin (3S) - Johan

b) Amy Marcus QS) - Naib Johan

Karate-do

a) Nure Wong - State-wide Karate Championships

(Kumite below 17 years) - Emas

National Junior Karate Championships di Segamat, Johor

(Kumite below 17 years) - Gangsa

b) Chua Boon Fui - Sabah Junior (Age Groups) Karate Championships

(Ind. Kumite 15 years) - Gangsa

Karate-do Remaja Kebangsaan 1997 di Johor (Individual Kumite 16 years) - Gangsa

TAHUN 1998

01ahraga 

3 orang pelajar mewakili sekolah ke MSSd, Kota Kinabalu

a) Sharon Wong - 100M (Gangsa)

b) Amnah Hashim - 800M (Perak), 400M (Emas), 4 x 400M (Emas).

c) Alexandrina Aloysius - 200M (Perak), 4 x 100M (Perak), 4 x 400M (Perak)

Lompat Jauh (Emas).

2 orang pelajar dipilih ke MSSB, PB/S.

a) Sharon Wong - 100M (Gangsa)

b) Alexandrina Aloysius - 4 x 100M (Emas), Lompat Jauh (Emas)

Bola Jaring 

Pertandingan Bola Jaring Antara Sekolah-sekolah Premier Zon Sabah (Johan).

MSSD Kota Kinabalu bawah 18 tahun (Naib Johan).

MSSB, PB/S bawah 18 tahun (Naib Johan dan Pasukan Terbaik).

Hoki 

Pertandingan Hoki Antara Sekolah-sekolah Premier Zon Sabah (Johan).

Kejohanan Bola Baling MSSD Kota Kinabalu (Johan).

Kejohanan Bola Baling MSSB, PB/S (Johan).

Kejohanan Bola Baling MSS - Sabah (Johan).

Badminton 

Kejohanan Badminton MSSD, Kota Kinabalu (Naib Johan)

2 orang pelajar ke Kejohanan Badminton MSSS - Sabah (Johan)

Bahasa Cina

 Pertandingan Drama 1998 Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Pertandingan Menyanyi Daerah Kota Kinabalu (Ketiga)

Pertandingan Pengacara 1998 Daerah Kota Kinabalu

Wong Sim Ye ambil bahagian (Naib Johan)

Pertandingan Menari 1998 Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Kelab Leo

 25th Multiple District 308 Leo Forum (Malaysia/Singapore/Brunei) - Top

Performance Club Award & Outstanding Projek Award.

Puteri Islam 

Pertandingan Sempena Majlis Tadarus Al-Quran 1418H / 1998

* Dg Ratnasari Abu Bakar - Johan

Pertandingan Kuiz Peringkat Zon Barat

* Hairunissa Mohd. Amjad - Naib Johan

Pertandingan Kuiz Peringkat Daerah Kota Kinabalu

* Hanizah Zulkifli - Pertandingan Syarahan Zon Barat (Ketiga)

Pertandingan Sempena Hari PRIM Daerah Kota Kinabalu

* Dg. Mawarnie Ahmad - Pertandingan Mendeklamasi Sajak - Ketiga

Mendeklamasi Sajak Norazan Bulat - Pertandingan Pidato Agama (Ketiga)

TAHUN 1999

01ahraga

 Gracecia Karmin - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - 100M, Lompat Pagar (Naib Johan)

b) MSSB PB/S - 100M, Lompar Pagar (Ketiga)

Sharon Wong - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - 200M (Naib Johan)

b) MSSB PB/S - 4 x 400M (Naib Johan)

Amna Hashim - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - 400M (Ketiga)

Harpanjan Kaur - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - Lompat Tinggi (Ketiga)

Mimianah Mustapha - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - 400M, Lompat Pagar (Ketiga)

Vianney Lee - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - Lompat Kijang (Ketiga)

b) MSSB PB/S - Lompat Kijang (Ketiga)

Shirley Wong - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - 100M (Johan), 400M Lompat Pagar (Johan)

Lompat Tinggi (Johan)

b) MSSB PB/S 400M (Ketiga), 400M Lompat Pagar (Naib Johan), Lompat

Tinggi (Naib Johan).

c) MSS Negeri Sabah - Lompat Tinggi (Naib Johan)

Alexandrina Aloysius - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - 200M (Johan), Lompat Jauh (Johan), 4 x 100M

(Johan), 4 x 400M (Johan)

b) MSSB, PB/S - 4 x 100M (Johan), 4 x 400M (Johan), Lompat Jauh (Johan)

c) MSS Negeri Sabah - 4 x 400M (Johan), 4 x 400M (Johan)

Gillian Benjamin - Kejohanan Olahraga MSSD Kota Kinabalu

a) 3000M Jalan Kaki (Johan)

b) MSSB PB/S 3000M Jalan Kaki (Johan)

Wong Kui Hong - Kejohanan Olahraga

a) MSSD Kota Kinabalu - 100M Lompat Pagar (Ketiga),

400M Lompat Pagar (Naib Johan), 4 x 400M (Johan)

b) MSSB PB/S - 4 x 400M (Johan)

c) NISS Negeri Sabah - 4 x 400M (Naib Johan)

Jeannette - Kejohanan Olahraga MSSD Kota Kinabalu

3000M Jalan Kaki - Ketiga

Annie Majin Kejohanan Olaraga MSSD Kota Kinabalu

a) Lontar Peluru (Ketiga)

Shafana Abd. Karim - Kejohanan Olahraga MSSD Kota Kinabalu

a) Lompat Tinggi - Johan, MSSB PB/S - Lompat Tinggi (Johan

b) MSS Negeri Sabah - Lompat Tinggi (Johan)

PBSM 

Pertandingan kawad kaki dan pertolongan cemas Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Seni Silat Gayung Fatani

 Kejohanan Silat Seni Daerah Kota Kinabalu (Johan)

Kejohanan Silat Seni Bahagian PB/S (Johan)

Kejohanan Silat Seni Peringkat Negeri (Ketiga)

Kadet Polis

 Kejohanan Plantun Terbaik Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan) Amna Hashim

Pertandingan Kawat Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Perbarisan Hari Kebangsaan ke-42, Papar Peringkat Negeri (Johan)

Kelab Keselamatan Jalan Raya

 Pertandingan Pendidikan Lain Lintas Bahagian PB/S (Ketiga)

Kelab Leo

 Alexandra (Outstanding President Peringkat Negeri)

Aldriana Voon (Outstanding Secretary Peringkat Negeri)

Loh Jia Hoi (Outstanding Treasury Peringkat Negeri)

Interact Club

 Vitra Tamarah (Pertandingan Bakat Interact) - Naib Johan

Hoki 

Eziana A, Andy Lyn, Sharifah F, Dymphna, Hafiza A

Perlawanan Hoki Bawah 18 tahun Bahagian PB/S (Johan)

Perlawanan Hoki Bawah 18 tahun Peringkat Negeri (Ketiga)

Pasukan Sekolah Perlawanan Hoki Bawah 18 tahun daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Bola Keranjang Perlawanan Bola Keranjang Piala Spritzer Bahagian PB/S (Ketiga)

Kelab Bola Tampar 

Petronella

a) Kejohanan Bola Tampar Wanita Bawah 18 tahun Bahagian PB/S (Johan

b) Kejohanan Bola Tampar Wanita MSS bawah 18 (Ketiga)

Pasukan Sekolah - Kejohanan Bola Tampar,

Wanita MSS Bawah 18 tahun (Ketiga)

Bola Sepak 

Kejohanan Bola Sepak MSSD Daerah Kota Kinabalu (Johan)

Tahun 2000

Kadet Polis 

Pertandingan Kawad Kaki sempena Ulang Tahun Kadet Polis Daerah K.K (Ke-3)

Plantun Terbaik-Perkemahan Peringkat Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Sarjan Terbaik - Perkemahan Peringkat Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Pertandingan Bola Jaring - Perkemahan Peringkat Daerah Kota Kinabalu (Johan)

Pertandingan Mamasak - Perkemahan Peringkat Daerah Kota Kinabalu (Naib Johan)

Pertandingan Pidato - Perkemahan Peringkat Daerah Kota Kinabalu (Ke-3)

Malam Kebudayaan- Perkhemahan Peringkat Daerah Kota Kinabalu (Johan)

Pertandingan Kawad Kaki Sempena Hari Kebangsaan Peringkat Negeri Sabah (Johan)

(10 orang wakil dari SM Stella Maris, Kota Kinabalu)

Karate-Do

Melanie Tan - Mewakili sekolah ke peringkat bahagian (Kumite bawah 15 T)- Naib Johan

Silat Gayung

 Kejohanan Seni Mempertahankan Diri Peringkat Kebangsaan (Shah Alam, Selangor)

Kategori 19 - 17 Tahun individu:

Emili Sabtu - Kategori Solo (Naib Johan)

Siti Halima - Kategori Kelas C (Naib Johan)

Dg. Sri Khatijah - Kategori Kelas B (Ke-3)

Effa As/aranni - Kategori Kelas A (ke-3)

B. Melayu

 Pertandingan Forum Remaja Peringkat Daerah KK (Johan Zon Selatan)

Pesta Pantun Daerah Kota Kinabalu (Johan)

Pertandingan Forum Remaja Peringkat Bahagian PRIS (Johan)

Pesta Pantun Bahagian PBIS (Johan)

Pertandingan Forum Remaja Peringkat Negeri Sabah (Ke-5)

Pesta Pantun Peringkat Negeri Sabah (Johan)

Pesta I'antun Peringkat Kebangsaan (Ke-6)

Seni Lukis

 Pertandingan Melukis Peringkat Daerah K Kinabalu sempena Hari Anti Dadah/

Alam Sekitar Kategori Individu (Johan)

Hoki 

Kejohanan Hoki MSSD, Kota Kinabalu

Pasukan 18P (Naib Johan)

*Pasukan 15P (Ke-3)

Kejohanan Roki MSSB, PBIS - Pasukan 18P (Johan)

Kejohanan Hoki MSS Sabah - Pasukan 18P (5 orang wakil sekolah) (Ke-4)

Kejohanan Hoki Antara Sekolah-sekolah Premier Zon Sabah (Johan)

Badminton

 Kejohanan Badminton MSSD, Kota Kinabalu - 18P Berpasukan (Ke-3)

Kejobanan Badminton MSSB PBIS - 18P Bergu (Johan)

Kejohanan Badminton MSS Sabah - 18P Bergu

Bola Baling

 Kejohanan Bola Baling MSSD, Kota Kinabalu Xe-3)

Bola Keranjang 

Kejohanan Bola Keranjang MSSD, Kota Kinabalu - Pasukan 18P (Ke-4)

Bola Jaring 

Kejohanan Bola jaring MSSD, Kota Kinablau.

*Pasukan 18P (Ke-3)

*Pasukan 15P (Naib Johan)

Kejohanan Bola Jaring MSSB, PBIS - Pasukan 15P (Johan)

Kejohanan Bola Jaring MSS Sabah - Pasukan 15P (Johan)

Kejohanan Bola Jaring antara Sekolah-sekolah Premier Zon Sabah (Johan)

Olahraga 

Kejohanan Olahraga MSSD, Kota Kinabalu.

*Perempuan A (Johan 3 acara)

*Perempuan B (Johan 2 acara)

Kejohanan Oolahraga Babagian, PBIS

*Perempuan A (Johan 2 acara)

Terempuan B (Johan I acara)

Kejohanan Olahraga MSS Sabah (Terempuan B) (Johan I acara)

Kejohanan Olahraga MSS Malaysia - Acara jalan Kaki (Ke-5)

 

[ Ke Menu Ko-Kurikulum ]

Ke Menu Utama